Časté dotazy o výrobcích Oriflame cz
-
Obsahují nějaké výrobky Oriflame Cosmetics látky zvířecího původu?
Oriflame staví na konceptu ‚přírodní švédské krásy‘ a moudrosti přírody a z něj také vychází při formulaci složení svých výrobků. Proto je směrnicí Oriflame nepoužívat v našich kosmetických výrobcích žádné přísady získané z usmrcených zvířat nebo získané způsobem, který zvířatům způsobují újmu.
Přísady jako je včelí vosk a med, deriváty lanolinu či mléka, které byly získány, aniž by zvířatům vznikala jakákoli újma či zranění , budeme používat i nadále kvůli jedinečným vlastnostem, které našim výrobkům propůjčují.
Materiály zvířecího původu získané způsobem, který by zvířeti způsobil újmu, navíc neobsahují ani naše doplňky (nekosmetické výrobky), nenajdete v nich tedy například kůži, kožešinu či peří zvířat chovaných primárně za tímto účelem (např. norek, králík či had). Zvířecí chlupy použité v našich doplňcích pocházejí z živých zvířat a byly získány způsobem, který jim nijak neškodí.
-
Jaký typ kolagenu je ve výrobcích Oriflame používán?
Firemní koncept firmy Oriflame je „přírodní švédská“ a součástí tohoto konceptu je také nepoužívat ingredience získávané z mrtvých zvířat.
V produktech Oriflame je požíván pseudokolagen – což není kolagen živočišného původu , ale je získáván z medových kvasinek. -
Jak zjistím, jestli kosmetický výrobek obsahuje vonné látky?
Všechny kosmetické výrobky musí mít na svém obalu uveden seznam všech jeho složek. Uvedené názvy musí být uvedeny tak, jak je předepsáno Terminologií pro kosmetické přísady vydané Evropskou Komisí (INCI). Typicky jde o latinské překlady přísad například Aqua jako označení vody. Jakýkoli výrobek, který obsahuje vonné látky budou mít v seznamu napsáno slovo Parfum.
-
Jsou produkty Oriflame před uvedením na trh testovány?
Všechny produkty Oriflame jsou před zařazením do sortimentu důkladně testovány. Za společností stojí Výzkumné a vývojové centrum v Dublinu, kde vědci provádí laboratorní testy, případně testy na dobrovolnicích.
V České republice máme přes 80 000 kosmetický poradkyní, pro zajímavost měsíčně prodáme více než jeden milion výrobků, je pro nás tedy velice důležité, aby zákaznice byly spokojené a nemůžeme si dovolit prodávat jakkoli nekvalitní, netestovaný výrobek. Jde nám v první řadě o spokojenost zákazníka. -
Jakými nařízeními se Oriflame Cosmetics řídí?
Firemní politikou Oriflame Cosmetics je, aby veškeré přísady a složení výrobků na celém světě splňovaly nejaktuálnější verze Nařízení o kosmetických přípravcích Evropské unie 76/768/EEC a odpovídaly bezpečnostním požadavkům americké FDA (Food and Drug Administration – Úřad pro léčiva a potraviny).
Mezinárodní předpisy se týkají surovin, bezpečnostních testů, osvědčených výrobních postupů, požadavků na seznamy přísad a označování výrobků, propagovaných vlastností výrobku a kontroly informační složky výrobku (PIF – Product Information File) uložené v Oriflame Výzkumném a vývojovém centru v irském Dublinu.
-
Do jaké míry je kosmetika Oriflame přírodní? Kolik chemie se v přípravcích Oriflame vyskytuje?
Na „chemii“ není nic špatného, chemické procesy jsou přírodě vlastní, co se syntetických složek týče, v souladu se strategií našich produktů „to nejlepší z přírody, nejlepší z vědy“ a zároveň s naším konceptem přírodní a moderní kosmetiky maximálně používáme přísady, které jsou považovány za přírodní a neohrožují životní prostředí.
Některé přísady jsou syntetického původu, jako například UV filtry, konzervační látky, neboť žádné vhodné alternativní rostlinné báze nejsou v přírodě k dispozici nebo nebyly zatím objevené. V našich výrobcích jsou obsaženy pouze syntetické přísady, které jsou bezpečné a jemné a zároveň účinné.
Zjednodušeně řečeno, syntetické látky, které se bezpečně dlouhodobě používají v kosmetice tedy Oriflame využívá v takovém minimálním množství, aby rostlinné látky v přípravcích obsažené bylo možno uchovat – zakonzervovat. K užití minimálního množství syntetických látek přistupujeme jen tehdy, není-li možné v přírodě najít vhodnou stejně účinnou alternativu – např. UV filtry. Všechny přísady a výrobky Oriflame jsou v souladu s evropskou Direktivou o kosmetice (76/768/EEC) a jejich označování týkající se složení na obalech se řídí Direktivou Evropské komise 76/2111/EEC, která přesně udává, kdy je možné kosmetický přípravek označit jako „přírodní“. -
Jak je to s případy vadných výrobků a jejich stažení z trhu?
Nejsou známy případy, kdy byl produkt Oriflame stažen pro svoji „vadnost“ z trhu, a to proto, že veškeré produkty jsou před uvedením do oběhu důkladně testovány ve Vědeckém a výzkumném centru v Dublinu a následně certifikovány. Vedle interní certifikace, která je v mnoha ohledech ještě přísnější než evropské a mezinárodní normy, splňují produkty přírodní švédské kosmetiky Oriflame veškeré požadavky v souladu s mezinárodními předpisy týkající se surovin a postupů kvalitní výroby a řídí se dle příslušných nařízení - Direktivy EU o kosmetice 76/768/EEC a pro trh americký nařízením FDA.
Oriflame je členem Asociace přímého prodeje ČR, což mimo jiné znamená možnost jednoduše zakoupený produkt vrátit, v případě, že by některé spotřebitelce konkrétní produkt nevyhovoval. -
Jakým způsobem chrání firma Oriflame životní prostředí?
Firma Oriflame Cosmetics se zavázala provádět svou činnost takovým způsobem, který prokazuje úctu k životnímu prostředí. Firma Oriflame se snaží používat přísady, které jsou získávány z obnovitelných rostlinných zdrojů a jsou získávány s minimálním dopadem na životní prostředí.
Dále pak veškeré pěnové přípravky firmy Oriflame (např. koupelové, sprchové a vlasové přípravky) jsou jednoduše biologicky odbouratelné. Na základě toho, jak se výrobky Oriflame prezentují – přírodní, čisté, prosté a ryzí – jsou všechny vyráběny v souladu s Řádnými ekologickými postupy a v souladu se všemi příslušnými národními a místními předpisy.
Politika firmy Oriflame Cosmetics se také zaměřuje na využití balení výrobků s minimálním dopadem na životní prostředí. PVC se již nepoužívá a bylo nahrazeno alternativními plasty a většina z nich je recyklovatelná. Nejvíce používanými materiály jsou materiály, jejichž recyklace je podporovaná. Doplňkové výrobky firmy Oriflame Cosmetics jsou nyní vyvíjeny za pomoci ekologicky přijatelných materiálu. PVC bylo postupně vyřazeno a byly zavedeny alternativní materiály včetně papíru vyrobeného bez dřeva, recyklovaného papíru a recyklovaného skla. -
Nabízí Oriflame antiperspiranty s obsahem solí hliníku?
Zprávy v médiích dávají do souvislosti používání antiperspirantů obsahujících soli hliníku a látky způsobující Alzheimerovu nemoc a rakovinu prsu. Bylo vědecky prokázáno, že tyto zprávy nemají žádný faktický základ, a že bezpečnost těchto materiálů není v současné době sporná a v této souvislosti neprobíhají u žádného regulačního orgánu žádné šetření. Tyto látky jsou mezinárodně schváleny pro používání k výrobě antiperspirantů.
Ve skutečnosti chlorohydrát hliníku - látka, která je nejpoužívanější při výrobě antiperspirantů – byl úřadem FDA ve Spojených Státech Amerických (Úřad pro potraviny a léky) zařazen do „Kategorie přísad č.1 - „Bezpečné a účinné“. Firma Oriflame vyvíjí řadu „bezhliníkových“ tělových deodorantů na bázi spreje, které obsahují antibakteriální látky Triclosan nebo Farnesol. -
Jsou výrobky Oriflame Cosmetics vhodné pro vegetariány/vegany?
Politikou Oriflame Cosmetics je nepoužívat žádné přísady získané z mrtvých živočichů.
Omezený počet přísad – konkrétně včelí vosk, deriváty lanolinu a mléčných výrobků – je získáván z živých zvířat, a to způsobem, který jim nezpůsobuje žádné nepohodlí, utrpení, zranění či smrt, díky jejich jedinečným kosmetickým vlastnostem tyto přísady najdete v určitém množství našich výrobků.
Veškeré Oriflame výrobky jsou vhodné pro vegetariány a mnoho je vhodných i pro vegany.
-
Jaká je trvanlivost Oriflame výrobků?
Většina Oriflame výrobků má trvanlivost 36 měsíců (3 roky), výjimkou jsou například laky na nehty s trvanlivostí 30 měsíců (2,5 roku). Datum spotřeby veškerých Oriflame výrobků je viditelně uvedeno na zevním obalu, uváděné datum je 36 měsíců po datu výroby daného produktu.
-
Oriflame je švédská kosmetika, jak to, že se některé produkty tedy vyrábí například v Indii?
Oriflame byl založen ve Švédsku, nyní je Oriflame rozšířený po celém světě – je globální společností, která nyní působí v 57 zemích světa, v portfoliu má více než 1000 produktů a při výrobě se tedy využívá mezinárodního prostředí - přírodní složky pochází nejen ze Švédska, kde byla firma před 40 lety založena, ale i z dalších zemí světa. Továrny nyní máme v 6 zemích.
-
Jaký je rozdíl mezi UVA a UVB?
Sluneční záření, které poškozuje pokožku i oči, jsou paprsky UVA a UVB, obojí o vlnové délce ≤ 400nm.
UVB způsobuje počáteční poškození vnější kožní vrstvy čili epidermis, způsobuje spálení. UVA paprsky však do vrstev pokožky pronikají ještě hlouběji a mohou zničit kožní vlákna, poškodit elasticitu pokožky a přivodit dlouhodobé účinky, jako je například předčasné zestárnutí pleti, vrásky a nadměrná pigmentace.
Oriflame Cosmetics má komplexní řadu opalovacích přípravků s širokým spektrem ochrany proti UVA a UVB záření. Naše výrobky splňují nejaktuálnější doporučení Evropské unie ohledně SPF a ochrany proti UV záření, jakož i požadavky na označení výrobků.
Sluneční brýle Oriflame Cosmetics jsou testovány na 100% ochranu proti UV záření v souladu s EN 1836 : 1997 (280nm – 780nm) a mají plný certifikát CE.
-
Používá Oriflame nějaké nebezpečné přísady?
Oriflame je hrdý na švédskou přirozenost, v níž má kořeny. Z bezpečnostních, ekologických a etických důvodů tak v Oriflame výrobcích nenajdete množství jinak legálně akceptovaných přísad.
Navíc nepoužíváme žádné přísady, které spadají do kategorie CMR (Carcinogenic, Mutagenic and Dangerous to Reproduction – tedy karcinogenní, mutagenní a nebezpečné reprodukci).
Oriflame také neustále aktivně monitoruje vědecké výzkumy a zákaznická fóra. Pokud objevíme jakoukoli přísadu, která by našim zákazníkům mohla způsobit potíže či je ohrozit, přestaneme ji používat.
Zákazníci Oriflame se mohou spolehnout, že veškeré přísady, které naše výrobky obsahují, jsou plně schváleny příslušnými evropskými a mezinárodními nařízeními o kosmetice. Naše výrobky vznikají v souladu s těmi nejpřísnějšími bezpečnostními pravidly a nepředstavují tak pro lidské zdraví žádné riziko.
-
Testuje Oriflame kosmetické přípravky na zvířatech?
Oriflame zásadně netestuje své výrobky ani jejich složky na zvířatech (ani podobné testování na zvířatech nezadává) a respektuje životní prostředí (provozní princip firmy ustanovený naším etickým kodexem).
-
Jaké je stanovisko firmy Oriflame k aerosolům?
Od počátku roku 1967 firma Oriflame nikdy nevyráběla aerosoly obsahující pohonné látky CFC. Vzhledem k tomu, že si uvědomujeme dopady aerosolů na životní prostředí a bezpečnost, firma Oriflame vyvinula řadu výrobků na bázi aerosolů, jejichž složkou je alternativní pohonná látka - uhlovodík a zároveň je zajištěn minimální obsah Nestálých Organických Směsí (VOCs) – neboť tyto aerosoly mají velmi kvalitní rozprašovací schopnosti. Pracovníci Oriflamu se s nadšením snaží o potlačení negativní stránky aerosolů, které škodí životnímu prostředí, a proto používají CO2 jako alternativní neškodlivou pohonnou látku.
-
Jaký je rozdíl mezi bio kosmetikou a přírodní kosmetickou?
V kosmetice označované jako „bio“ rostlinné suroviny pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství a jsou certifikovány podle směrnic pro biologické pěstování. Určité bio složky ve vybraných výrobcích Oriflame máme od roku 2006 a naším cílem je počet produktů s bio složkami rozšiřovat.
-
Co je astaxanthin?
Astaxanthin je karotenoid. Karotenoid je organický pigment, který se v přírodě objevuje v chromoplastech rostlin, řas, plísní či bakterií. Karotenoidy se dělí na dva typy: xanthofyly a karoteny. Mohou působit jako antioxidanty.
Astaxanthin je červený pigment rozpustný v tuku. Nachází se v řasách, kvasnicích, lososu, pstruzích, krevetách, korýších a některých ptácích. Na rozdíl od některých karotenoidů se astaxanthin nemění v lidském těle na vitamin A. Přílišné množství vitaminu A je pro lidi toxické, astaxanthin však ne.
Studie prokazují, že astaxanthin je účinný antioxidant – 500krát silnější než vitamin E a velmi užitečný pro odklízení volných radikálů z těla. Volné radikály jsou nestabilní atomy s nespárovanými elektrony, které „kradou“ elektrony ostatních atomů. Když volný radikál reaguje se stabilní molekulou, promění ji ve volný radikál. To může dát do pohybu řetězovou reakci tvorby volných radikálů. Řada vědců je přesvědčena, že jednou ze základních příčin stárnutí je poškození buněk způsobené nekontrolovatelnými řetězovými rekacemi volných radikálů.
Astaxanthin má jedinečnou molekulární strukturu, která mu poskytuje vynikající antioxidační kapacitu.